Chelsea: Kādas problēmas Grehemam Poteram ir jārisina starptautiskā pārtraukuma laikā?

Iespējams, ka viņš savus spēlētājus apbēra ar uzslavām, taču Greiems Poters jau apzinās problēmas, kas Chelsea jāatrisina pēc trešdienas vakarā notikušā neapmierinošā neizšķirta 1:1 ar Red Bull Salzburg.

Jaunā galvenā trenera Blues valdīšanas sākums ir bijis iepriecinošs, piemēram, Meisons Maunts un Rāms Stērlings, atstājot iespaidu dzīvajā pirmajā puslaikā, kam vajadzēja vismaz nodrošināt ievadvārdus.

Tieši Sterlings to beidzot atrada tūlīt pēc puslaika, panākot tīru finišu no laukuma, lai izkļūtu no strupceļa, bet Zalcburgai izmantoja Thiago Silva sitienu un panāca izlīdzinājumu, kad bija atlikušas 15 minūtes.

Greiema Potera pirmā spēle Chelsea vadītāja amatā beidzās ar neizšķirtu 1:1 pret RB Salzburg.

Jaunais blūza boss tagad apzinās problēmas, kas viņam jāatrisina Stamford Bridge

Beigās Chelsea nācās samierināties ar punktu, kas ierindojās Čempionu līgas E grupas lejasgalā – un neizšķirts būtu bijis Poteram acis.

Lai gan viņš steidza uzslavēt savu jauno komandu par “visu atdevi” un “labi uzbrūkot”, bijušais Braitonas treneris zinās, ka viņam ir jāatrisina vairākas problēmas gaidāmajā izlašu pārtraukumā.

sporta pasts sīkāk aplūkoja Potera lielākās bažas Chelsea pēc viņa pirmās spēles vadībā.

saglabāt intensitāti

Jau no pirmās svilpes trešdienas vakarā Chelsea palielinātā spēles intensitāte un temps bija redzams visiem.

Lielākajai daļai Potera priekšgājēju Blues dažkārt bija neproduktīvi un garlaicīgi, iemidzot līdzjutējus ar neskaitāmām piespēlēm uz sāniem, neizmantojot pārākumu.

Taču pirmajās 30 minūtēs pret Zalcburgu bija redzams, ka Potera komanda vēlējās ātri un agresīvi dabūt bumbu uz priekšu, raidot asas piespēles Pjēram Emerikam Aubamejangam vai Kajam Havercam un veidojot uzbrukumus no turienes.

Pirmajās 30 minūtēs Chelsea bija intensīvāka un ātrāk kustināja bumbu

Rahīms Stērlings jau agri bija iesaistīts kādā jaukā uzbrukuma spēlē Potera komandā

Viņi baudīja absolūtu bumbas kontroli un izmantoja to droši. Reece James, Mark Cucurella, Sterling un Mount brīžiem bija laba saspēle, un, ja tas nebūtu gala produkta trūkums – pie kā mēs nonāksim – laukuma saimnieki būtu varējuši gūt divus vai trīs labus punktus puslaikā.

Tomēr, tuvojoties šī pirmā puslaika beigām, Chelsea samazināja savu intensitāti, spēlei ejot pārtraukumā, un tas tika pārnests uz otru pusi. Sterlinga sitiens bija agri pēc pārtraukuma, taču no šī brīža “Blues” piedzīvoja neveiksmi, un viņiem nebija ko sūdzēties, kad Noā Okafors panāca izlīdzinājumu.

Otrajā puslaikā viņi bija atguvuši viesus spēlē un nebija radījuši daudz skaidru izredžu, līdz bija laiks mest kauliņus, meklējot vēlo uzvarētāju.

Ja Chelsea pirmo 30 minūšu laikā būtu uzbrukusi ar tādu pašu tempu un precizitāti, Sterlinga atklāšanas spēle, visticamāk, būtu nostrādājusi.

Tā vietā Zalcburga aizsteidzās vēlu, un Rietumlondonas klubs izniekoja vēl vienu pārsvaru. Potera priekšgājējs Tomass Tušels redzēja, ka viņa komanda to pašu izdarīja pret Tottenham un Southampton šīs sezonas sākumā, savukārt West Ham arī tika liegta izšķirošā vēlīnā izlīdzinājuma spēle pret viņiem, pateicoties strīdīgajam VAR lēmumam.

Viens no Potera lielākajiem uzdevumiem būs nodrošināt Chelsea koncentrēšanos un spēļu gaitu, lai izvairītos no komandu atlaišanas.

Taču viņi nespēja izturēt 90 minūtes, un Zalcburgas izlīdzinājums nebija pārsteigums

uzlabot apdari

Protams, labākais veids, kā beigt spēles, ir ielikt bumbu vārtu aizmugurē. Un, neskatoties uz visu bumbas pārsvaru trešdienas vakarā, tas liecina, ka Chelsea to paveica tikai vienu reizi 90 minūtēs.

Diemžēl šī kļūst par parastu Blues tēmu, jo viņi saka, ka šajās dienās gūst punktus par katrām 10 iespējām.

Gan Tučela, gan Frenka Lemparda vadībā uzmundrinošie sniegumi reti tika atalgoti ar pelnīto vārtu plūdiem, un pārāk bieži nekonsekventi uzbrucēji vārtu priekšā izrādījās pārāk izšķērdīgi.

Un Poters bija liecinieks šim gala produktu trūkumam no savas pirmās spēles. Haverts palaida garām lielisku iespēju atklāt rezultātu, agri raidot brīvu sitienu ar galvu Zalcburgas futbolista mugurā. Mount arī vilka mēģinājumu platumā no kastes malas.

Pat pēc tam, kad Okafors panāca izlīdzinājumu austriešus, uz maiņu nākušajiem Hakimam Zijeham un Armando Brojam vajadzēja būt labākam ar divām krāšņām vēlās uzvaras iespējām.

Pierre-Emerick Aubameyang bija iespēja pēc piecām minūtēm, taču viņa mēģinājums tvert bumbu lidoja garām vārtiem

Potera komandai ir jābūt prātīgākai vārtu priekšā, ja viņi vēlas progresēt sacensībās

Jaunā galvenā trenera debija mājās varēja būt daudz mazāk sarežģīta

Statistika runā pati par sevi. Trešdienas izlozē “Chelsea” kopā realizēja 17 metienus, tikai četrus pa vārtiem un vienu vārtu guvumu. Pusei ar ambīcijām sasniegt šī konkursa pēdējās kārtas šie skaitļi vienkārši nav pietiekami labi.

Pirms nākamās spēles pret Crystal Palace 1. oktobrī Poteram vajadzētu pārslogot savus spēlētājus gan ar tuvās distances, gan tālmetienu praksi, lai uzlabotu viņu efektivitāti pēdējā trešdaļā.

To Blues boss atzina savā pēcspēles intervijā, sakot: “Viņiem bija daudz bloķēšanas, un mēs ne vienmēr finišējām labi. Mums ir jānotīra putekļi. Pieteikums bija lielisks. Mēs kļūsim labāki.

Vidējās līnijas dilemma

Tomēr Chelsea neveiksmīgais otrais puslaiks nebija tikai viņu pašu pašapmierinātības vai samazinātas intensitātes rezultāts. Zalcburgas bosa Matiasa Džeisla lēmums puslaikā piesaistīt Lukasu Gurnu-Duatu bija izcils lēmums, jo atlētiskais pusaudzis parka vidū iedeva sāniem tik ļoti nepieciešamās kājas.

Viesu komanda sāka kavēt tādus spēlētājus kā Jorginju un Mateo Kovačiču, un pārsita Potera vidējo līniju, kurai trūka enkura, lai aizsardzībā pasargātu Tjago Silvu un Sezaru Azpilikuetu.

Lukasa Gurnas-Duata ievads atklāja Jorginjo fiziskās sagatavotības trūkumu vidējā līnijā.

Chelsea trūkst N'Golo Kante dzinēja, un tai nav piemērota aizstājēja, lai to nostiprinātu

Chelsea trūkst N’Golo Kante dzinēja, un tai nav piemērota aizstājēja, lai to nostiprinātu

Tas bija redzams Zalcburgas komandas izlīdzinājumā, kad Gourna-Douath izlauzās cauri un Dijons viegli atlaida Kameri labajā pusē, pirms pēdējais atrada Okaforu iedzinējos pēc Silvas steidzīgā, nevajadzīgā slaida.

Kad Gourna-Duath virzījās uz priekšu, Jorginju tika pieķerts nevienam zemē, šķietami domājot par Kameri pār plecu, taču, ja N’Golo Kante būtu bijis tādā pašā stāvoklī, viņa kolēģis francūzis, visticamāk, būtu bijis slēgts un atņemts.

Chelsea pietrūkst spēka un Kantes klātbūtnes savas vidējās līnijas centrā, īpaši ņemot vērā Jorginjo aizsardzības kvalitātes un fiziskās sagatavotības trūkumu. Savainotā zvaigzne atskatījās uz savu labāko sniegumu pagājušā mēneša neizšķirtā 2:2 pret Tottenham, kā parasti aizklājot katru zāles stiebru un nodrošinot Jorginjo platformu, lai vadītu savu piespēli.

Līdz janvārim Poters neko nevar darīt personāla atlases jomā, jo logs tagad ir aizvērts, taču viņam ir jāatrod risinājums “Blues” vidējās līnijas dilemmai, ja Kante nebūs pieejams.

Īpaši, ja tiek izmantota četru cilvēku aizsardzība bez bumbas turēšanas, aizsardzības pussargs ir būtisks, lai nākotnē atturētu no līdzīgiem pretuzbrukumiem.

Loan Denis Zakaria spēj darboties kā enkurs, un Trevoh Chalobah var spēlēt tur, ja nepieciešams. Tomēr viņiem pieejamās ierobežotās iespējas padara lēmumu aizdot Ītanu Ampadu mulsinošu.

Ja viņš nav apmierināts ar pussargiem savās rindās, Poteram būtu jāapsver iespēja atgriezties pie Chelsea ierastā 3-4-3, lai izvairītos no līdzīga pārņemšanas.