Lionels Mesi gūst vārtus no Neimara, PSG pārspējot Lyon | futbola ziņas

Lionelam Mesi un Neimāram bija nepieciešamas tikai piecas minūtes, lai gūtu Parīzes Saint-Germain vārtus svētdienas uzvarā Lionā ar 1:0, kamēr līdervienību PSG bija divu punktu attālumā no otrajā vietā esošās Marseļas.

Mesi iesāka un pabeidza veiklo gājienu pēc piespēļu apmaiņas ar Neimāru, prasmīgi ripinot bumbu garām vārtsarga Entonija Lopesa izmisīgajam lēcienam, gūstot savus ceturtos līgas vārtus šosezon.

Tā bija Neimara septītā rezultatīvā piespēle La Liga sezonā, un bijušie Barselonas komandas biedri neilgi pēc tam atkal apvienojās, Mesi pietuvojoties.

Neimars PSG sastāvā aizvadīja 100. spēli un šajā laikā bija iesaistīts 121 vārtu guvumā (77 vārti un 44 rezultatīvas piespēles).

Strauji tuvojoties Pasaules kausa izcīņai Katarā, brazīliešu zvaigzne izskatās labāk, nekā viņš ir bijis daudzos savainojumu nomocītos gados kopš pievienošanās no Barselonas par pasaules rekordu 222 miljonus eiro (222 miljonus ASV dolāru) 2017. gadā.

Viņa sadarbība ar Mesi kļūst arvien tuvāka Barcai, jo viņi kopā guva 299 vārtus no 2013. līdz 2017. gadam.

Pirmajā puslaikā labāk nospēlēja “Lyon”, un Aleksandrs Lakazets atvairīja Džanluidži Donarummas metienu, taču arī no tuvas distances netrāpīja brīvu sitienu ar galvu.

Mesi bija atvairījis sitienu no līnijas otrā puslaika sākumā, kad PSG izvirzījās vadībā pirms izbalēšanas. Kad Lyon ieņēma bumbu, PSG pussargs tika izstiepts un Marko Verrati otrā puslaika vidū kliboja pēc sitiena pa ikru muskuli.

“Tas ir trieciens,” sacīja PSG treneris Kristofs Galtjē. “Viņam šovakar vajadzētu doties uz (Itālijas) izlasi (bet) viņš atgriezīsies Parīzē, lai veiktu pārbaudes.”

PSG sita pretī un Mesi zemais sitiens panāca Lopesa izcilo zemo sitienu 78. minūtē, pēc tam Lopess vēl labāk atvairīja, lai uz beigām atvairītu Mesi kērīgo brīvsitienu. Neimars šķita neapmierināts, ka tika nomainīts 85. pozīcijā, un, skatoties no rezervistu soliņa, izskatījās nomākts.

SKAISTS MURGS

Jauks aizsargs Žans Klērs Todibo vēlēsies ātri aizmirst šo spēli pēc tam, kad tika noraidīts tikai deviņas sekundes pēc viņa komandas zaudējuma ar 1:0 mājās pret Angers.

Bijušais “Barcelona” centra aizsargs paklupināja Abdallahu Simu, un tiesnesis Bastiens Dešepī viņam bez vilcināšanās parādīja ātrāko sarkano kartīti Francijas augstākās līgas kluba vēsturē.

“Tiesneša lēmums, kas mani šokēja un nosodīja manu komandu sākt spēli ar milzīgu trūkumu.” rakstīja Todibo savā Twitter kontā. “Tiesnešu lēmumi šīs sezonas sākumā bija ļoti apšaubāmi, un es ceru, ka LFP (Francijas līga) kaut ko darīs, lai to labotu.”

Angers arī noslēdzās ar 10 spēlētājiem pēc tam, kad 62. minūtē no laukuma tika noraidīta pussarga Sofiane Bufala, taču 43. minūtē “Nice” nespēja panākt izlīdzinājumu pussarga Nabila Bentaleba precīzajā 20 jardu sitienā Angers labā.

Marseļa joprojām ir nepārspēta, taču zaudēja punktus savā laukumā neizšķirti 1:1 ar Rennes, kurā abos galos vārtus guva pussargs Matteo Gendouzi.

Rennes izvirzījās vadībā pirmā puslaika vidū Stade Velodrome stadionā, kad Gendouzi guva savus vārtus, atvairot Hamari Traorē centrējumu.

Viņš labojās 52. kārtā, kad no stūra sitiena tika garām bijušajam Marseļas vārtsargam Stīvam Mandandai, kurš Marseļas rindās aizvadīja vairāk nekā 600 spēles un ilgus gadus bija kluba kapteinis.

CITAS SPĒLES

Lens palika ceturtais – punktu atpaliekot no Lorient – pēc neizšķirta 0:0 pret Nantes saspringtā spēlē.

Aleksandrs Golovins guva vārtus otrā puslaika sākumā, bet Takumi Minamino un Visams Bens Jeders guva vārtus Monako uzvarā ar 3:0, piektajā vietā Reimsā.

Citviet uzbrucēja Mama Balde guva divreiz vārtus, kad Troyes uzvarēja ar 3:1 Klermonā pēc agra vārtu ielaišanas un korsikāņu Ajaccio izcīnīja savu pirmo uzvaru sezonā ar 1:0 uzvaru Brestā.