Mopejs gūst sitienu, lai vadītu Everton līdz uzvarai

Nīls Mopejs guva savus pirmos “Royal Blue” vārtus, kad “Everton” gaidīšana pēc pelnītās pirmās uzvaras Premjerlīgā šosezon beidzās ar 1:0 pār West Ham United Goodison Park laukumā.

Augustā no Brighton & Hove Albion parakstītais franču uzbrucējs astoņas minūtes otrajā puslaikā pārspēja uzvarētāju, savācot Aleksa Ivobi piespēli un skaisti no vārtu priekšas piespēlējot Lukašam Fabianskim.

Tas bija tikai Frenka Lemparda blūzs, ko bija pelnījis pēc kārtējā sirds un pašatdeves un vairāk iespēju no Demarai Grey un Iwobi.

Panākums nozīmē, ka Everton dodas izlašu pārtraukumā ar sešām nepārspētām spēlēm, no kurām piecas Premjerlīgā, un kopīgus otros labākos aizsardzības rekordus augstākajā līgā.

Pirms spēles sākuma tika izrādīta cieņa Viņas Majestātei karalienei Elizabetei II, bijušajam Evertonas bruņoto spēku personālam noliekot vainagu kopienas veterānu centra centrā, lai godinātu Lielbritānijas visilgāko monarhu.

Kad darbība sākās, tieši Evertons apdraudēja pirmais pēc septiņām minūtēm, kad Maupay precīzi slaidā piespēle precīzi no laukuma kreisās malas raidīja Aleksu Ivobi. Labajā formā esošais nigērietis spēja labi apspēlēt Lukašu Fabianski, taču viņam nepaveicās, kad viņš mēģināja gūt vārtus, redzot, kā bumba pārsita pāri sānu līnijai.

Otro reizi vēlāk West Ham gandrīz izvirzījās vadībā, kad Džarrods Bovens ātrā pretuzbrukumā raidīja bīstamu bumbu pāri sešiem jardiem no labās puses, ko atvairīja dienas kapteinis Konors Koadijs – par laimi Blues slepus aizlidoja tieši garām labajam vārtu stabam. .

“Blues” spožais sākums turpinājās 11. minūtē, kad Demaraju Greju nogāza Lukass Paketa, kurš paskatījās garām nesenajam West Ham parakstam uz laukuma labās malas. Uzbrucējs iztaisnojās, lai pārsistu iegūto setbumbu, ko Amadū Onana ar galvu pārspēja pāri stieņam.

Neskatoties uz spiedienu, brīdinājuma zīmes par West Ham uzbrukuma draudiem bija manāmas pirmā puslaika vidū, kad bīstamais Mihails Antonio izlauzās cauri vidum un viņa piespēli Paketai pēdējā brīdī pārspēja Koadijs.

Lamparda komanda turpināja klauvēt pie durvīm ar virkni centrējumu autā pēc tam, kad Idrissa Gana Gueye – viņa pirmais starts kopš atgriešanās klubā maiņas termiņa dienā – un Ivobi satvēra bumbu vidējā līnijā. Sevišķi Grejs prieku atrada flangos, tikai par viņa ķircinošajiem centriem sagaidīja stabila viesu komandas aizsardzība.

Kvalitātes trūkums laukumā abās pusēs neļāva sacensībām gūt vārtus, lai gan nevarēja apšaubīt Everton tīrasiņu pieeju, kas tika uzsvērta pirmā puslaika noslēguma posmā, kad Gordons tika izsekots, lai bloķētu Kresvela centrējuma mēģinājumu no Džeimsa. kreisais bloks Tarkovska pērkonīgais izaicinājums Antonio tika uzņemts ar apdullinošu Gudisona ticīgo piekrišanu.

“Blues” turpināja apdraudēt arī pēc pārtraukuma, dzīvīgajam Grejam noslīdot pa laukuma kreiso malu, pagriežot Kufalu un ietriecot 15 jardu sitienu Fabianski rokās.

Tomēr 53. minūtē Everton bija neapturami. Ivobi pozitīvā piespēļu spēle nonāca pati par sevi, kad pussargs pie laukuma robežas pabaroja Maupaju. Francūzis ar savu pirmo pieskārienu pagrieza Deklanu Raisu un ar nākamo pieskārienu iesita saldu finišu apakšējā kreisajā stūrī.

Tas bija gandrīz 2:0 tikai divas minūtes vēlāk, kad Iwobi pēc ātra pretuzbrukuma atgriezās spēles centrā. Nigērietis nosūtīja Greju pa kreiso flangu, kura lieliskais zemais krustojums pāri sešjardu laukumam trāpīja Mopejam par collām garām.

Vārti uz labu, laukuma saimnieku iespējas saglabājās, un izcilais Grejs vēlreiz mocīja Kufalu, iegriežoties no laukuma kreisās malas un redzot, ka sitiens no 15 jardiem svilpa tālu no tālā staba.

74. minūtē gandrīz dubultojot pārsvaru, rezultāts bija gandrīz 1:1. Nevīžīga piespēle parka vidū ļāva uz maiņu nākušajam Saidam Behmai savākt bumbu un ieslidot 20 jardu sitienu, kas trāpīja Begovičam, bet trāpīja pa kreisā vārtu staba iekšpusi.

Pēc salīdzinoši klusas pēcpusdienas, kad starp nūjām tika nomainīts savainotais Džordans Pikfords, Asmirs Begovičs stāvēja garā stāvoklī, kad to skaitīja ar viņu pirms sešām minūtēm. Aizvietotājs Maksvels Kornets steidzās autā un iemeta sitienu, kas apgāza bosnieti pāri latiņai.

Brīdi vēlāk Gudisonu sajuta liels atvieglojums, kad Kornets tuvojās izlīdzinājuma panākšanai. Gara bumba pāri Blues aizsardzībai ieraudzīja Kotdivuāras sliedi aiz muguras, ap Begoviču, taču līdzjutējiem gaidot, kad tīkls atsprādzīsies, Kornetam neizdevās tikt galā, pirms bumba aizripoja plati.

Lai sagatavotos aizraujošam finālam, tika dotas piecas minūtes pārtraukuma. Bet Lamparda Everton ir stingra lieta, un tie izskatījās noslēguma posmos, lai radītu priecīgas ainas ap pilna laika veco lēdiju.