Sadio Manē panāk izlīdzinājumu, kad Liverpool gūst vārtus pret Manchester City cīņā par titulu | Pirmā līga

Tika runāts par trīskāršiem un četrkāršiem skaitļiem, par vēsturisku laupīšanas veidu un bija pilnīgi skaidrs, ka no kaut kā ir jāatsakās. Tikai vēl ne. Mančestras pilsēta Visticamāk, viņi būs apmierinātāki ar šo neizšķirtu, jo tas notur viņus augstāk par Liverpūli, kad tika atzīmēta vēl viena Premjerlīgas spēle, lai gan Pepa Gvardiolas komandai bija iespēja puslaikā palikt ārpus redzesloka. Un, lai beigās būtu to saspiedis.

Liverpūle redzēja, ka viņu 10 uzvaru sērija līgā beidzās, sērija, kas tai palīdzēja samazināt City pārsvaru augšgalā līdz vienam punktam. Janvārī tas bija 14, neskatoties uz to, ka City spēlēja divas papildu spēles. “Nepareiza trase,” to bija nodēvējusi Gvardiola. Bet atkal Liverpūle iebildīs, ka tas viņai nebija sliktākais iznākums.

Notika pulsējoša drāma, Liverpūle pēc diviem izlīdzinājuma sitieniem iedziļinājās, Sadio Manē otrais sitiens otrā puslaika sākumā deva viņiem kaut ko, lai saglabātu sapni par četrām trofejām. Diogo Jota viņai bija pirmais vārtus.

City, kas bija vadībā ar izcilo Kevinu De Bruyne un Gabrielu Hesusu, izdarīja savu gājienu pašās beigās. Uz maiņu nākušais Rijads Mahrezs tikko izpildīja brīvsitienu no vārtu laukuma ārpuses. Tagad, apstāšanās laikā, viņu atveda De Bruyne. Kad Elisons novirzījās no savas līnijas, viņš izvairījās iekšā, lai izveidotu šķelto apdari, taču uzsita to pārāk augstu. Liverpūle varēja atviegloti uzelpot. Vismaz līdz abas komandas sestdien atkal tiksies Anglijas kausa izcīņas pusfinālā.

Sāncensība starp klubiem bija salīdzinoši īsa, uzliesmojot 2017./2018. gadā – sezonā Liverpūle izsita City no Čempionu līgas –, taču tā dega ar retu niknumu; katrs virza otru jaunos augstumos. Uz Gvardiola/Jirgena Klopa iemīlēšanās fona daudz kas liecināja, ka šīs komandas tagad ir labākās Eiropā. Vēlme būt pašam labākajam ir ietverta katru mirkli, katru dueli.

City ieguva pirmās asinis, un, kad De Bruyne vārtus pārsita veiksme, viņa sitiens no laukuma malas masveidā novirzīja Žoelu Matipu un lidoja garām Elisonam, tā bija balva par viņa komandas pozitīvo attieksmi sākumā.

Gvardiola bija iekārtojies saspringtā 4-2-1-3 izvietojumā, Bernardo Silva nodrošināja zināmu drošības pakāpi Rodri kreisajā pusē, un De Bruinam tika dota brīva loma aiz centra uzbrucēja Rāma Stērlinga. Malējie uzbrucēji Jēzus un Fils Fodens tika pacelti uz augšu. Tieši De Bruins ceturtajā minūtē atlaida Jēzu un, kad brazīlietis centrēja zemu centrējumu, Sterlingam bija jāgūst vārti. Viņa finišs bija vājš, un Elisons izglāba.

Kevins De Bruins svin atklāšanas vārtus.
Kevins De Bruins svin atklāšanas vārtus. Foto: Andrew Yates/EPA

De Bruyne centās panākt 1:0 sekoja ātrajam City brīvsitienam, un šķita, ka viņš bija pārāk viegli ticis garām Fabinju, pirms izkrauj ar kreiso kāju. “Liverpool” satricināja “City” ātrums un agresivitāte, tomēr 13. minūtē pēc pirmā sitiena uz priekšu viņi bija izlīdzinājuši.

Kāds tas bija stimuls, Endijs Robertsons veikli sita līdz tālajam vārtu stabam pēc tam, kad viņa komanda apstrādāja bumbu no labās puses uz kreiso pusi un Trents Aleksandrs-Arnolds pirmo reizi atspēlējās, lai Jota aizslaucītu mājās. Vai Edersonam vajadzēja glābt? Protams, viņš lēnām nokāpa.

Līdz tam “City” vārtsargs divas reizes bija šokējoši atslābuši bumbu, un 23. minūtē viņš pārspēja pats sevi, izliekoties no sitiena un gandrīz ieraidot bumbu savos vārtos. Viņš bija pats pēdējais, kurš izspēlēja savu piespēli, kad Jota ieslidoja. Edersons šķita aizrautīgs no aizraušanās.

“City” dominēja pirmajā puslaikā, vairākkārt iekļūstot kanālos ar augstām bumbām un izmantojot atstarpes aiz “Liverpool” malējiem aizsargiem. De Bruins un Žuau Kancelo pēc sitiena no kreisās malas sita tālu no tuvas vārtu staba, savukārt City otrie vārti arī bija aiz Liverpūles augstās aizsardzības rezultāts.

Kancelo no kreisās malas uzmeta centrējumu pēc tam, kad Liverpūle izšāva stūri, un, ja četri debeszili krekli atradās aizmugures pozīcijās, tad Jēzus nebija piektais aizmugurē. Viņš bija vienā līmenī ar Aleksandru-Arnoldu un stūrēja savu finišu tīkla jumtā.

City varēja būt vairāk pirms pārtraukuma. Rodri netrāpīja Džonam Stounsam, kurš mēģināja izpildīt soda sitienu, un Robertsons izsita kājas pirkstu, lai kavētu Stērlingu pēc Fodenas centrējuma. Eimeriks Laporte veica svarīgu slaidu uzbrukumu, lai apspiestu Jotu, taču Liverpūle zināja, ka viņiem ir jādara vairāk.

Rahīms Stērlings gūst vārtus pār Elisonu ar 2:2, bet VAR parādīja, ka viņš tika atzīmēts kā izslēgšanas spēle.
Rahīms Stērlings gūst vārtus ar 2:2 pār Elisonu, bet VAR parādīja, ka viņš tika atzīmēts kā izslēgšanas spēle. Foto: Martin Rickett/PA

Īpašs Klopa pusē ir tas, ka viņiem bieži vien ir vajadzīga tikai dzirkstele, lai pagrieztu vilni – pāris piespēles, iedvesmas mirklis. Viņi atzīmēja, ka uzreiz pēc restartēšanas Gvardiola neticīgi iegrima savā sēdeklī.

Telpas atradās aiz pilsētas aizsardzības. Tagad Liverpūle to atrada, Salāhs dreifējot iekšā uz Aleksandra Arnolda piespēles, lai atbrīvotu Manē, kurš bija atrāvies no Kaila Vokera. Pirmais finišs bija pārliecinošs, un Jota neilgi pēc tam pietuvojās, Edersons izstiepās, lai glābtu, un City aizsardzība atkal bija sajukusi pēc Salah centrējuma.

“,”caption”:”The Fiver: sign up and get our daily football email.”,”isTracking”:false,”isMainMedia”:false,”source”:”The Guardian”,”sourceDomain”:”theguardian.com”}”>

The Five: Reģistrējieties un saņemiet mūsu ikdienas futbola e-pastu.

Rezultāts bija ļoti ass, malas tik smalkas — tas tika pierādīts, kad VAR līnijas 63. minūtē noliedza Sterlingu pēc tam, kad viņš steidzās ar De Bruyne cauri bumbu, lai mērķētu uz gūtajiem vārtiem. Tur bija milimetri.

Abas puses bija gatavas riskēt. Aizsardzība saglabājās augsta, un likās, ka jebkurš no uzbrūkošajiem spēlētājiem varētu izskriet cauri, lai nozagtu to noslēguma fāzē – ja vien izdotos atlasīt piespēli. Tas radīja valdzinošu skatu. Mahrezam būtu liela iespēja atklātajā spēlē. Kā viņš vēlas atgūt savu laiku.