Svarīgākie momenti, ziņojums: Portugāle ar soda sitieniem pārspēja Spāniju, uzvarot atklāšanas futsal finālā

Portugālei ir bijuši neaizmirstami 12 mēneši, kuru laikā tā izcīnīja savu pirmo FIFA Futsal Pasaules kausu un nosargāja UEFA Futsal EURO titulu, finālā pārspējot Spāniju Futsal Finalissima, jauna četru komandu UEFA CONMEBOL turnīra Buenosairesā. par sodiem.

Mača īsumā: Portugāle atkal pirmajā vietā

Šīs divas komandas bieži saduras, un atklāšanā bija gan vietējā derbija, gan starpkontinentālā fināla sajūta. Portugāle bija tuvu, kad Zicky piespēlēja Andrē Koelju tālo bumbu, bet Jesús Herrero metās garām.

Vēlāk pirmajā puslaikā Spānija izrāvās, un Portugāles vārtsargs Andrē Sousa atvairīja virkni atvairīšanas. Tomēr tieši pirms pārtraukuma Spānija uzvarēja stūra sitienu, un treneris Fede Vidals pieteica taimautu, un darbība nekavējoties izrādījās veiksmīga, jo Antonio Peress lieliski piespēlēja bumbu Migelam Mellado, lai gūtu vārtus.

Spānija puslaikā izvirzījās vadībā ar Migelu Mellado

Spānija puslaikā izvirzījās vadībā ar Migelu MelladoMarcelo Endelli piegādā CONMEBOL

Portugāle atspēlējās no 2:0 pret Spāniju gan 2021. gada Futsal Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, gan Futsal EURO 2022 pusfinālā, taču šoreiz – tāpat kā ceturtdienas astotdaļfināla mačā pret Paragvaju – ar vārtu guvumu panāca izlīdzinājumu. . Tā bija reta nots no Spānijas; Pola Pačeko piespēli savā laukumā nogrieza Afonso Hesuss, kurš izvirzījās un apspēlēja Spānijas vārtsargu Didaku Planu.

Jau gandrīz 2:1 Portugāles labā, kad Žoau Matoss centrēja, bet Hugo Nevess kaut kā apgrieza bumbu. Andrē Sousa turpināja demonstrēt varonību otrā galā, savukārt Didaks Plana no tuvas distances netrāpīja izšķirošā apturā pie Zikija (kurš izrādījās publikas favorīts Buenosairesā tāpat kā Eiropā), un spēle galu galā nonāca pagarinājumā.

Desmit minūšu pagarinājuma rezultāts netika gūts, kas nozīmēja 11 metru soda sitienu. Speciālists Edu devās uz Portugāli, un viņš apturēja Spānijas otro sitienu no Čino. Portugāle visus savus metienus realizēja, un uzvara tika apstiprināta, kad Edu traucēja Raula Campos mēģinājumam izsaukt vairāk portugāļu gaviles.

Edu tika pie soda sitieniem un bija divkārtējs Portugāles titula ieguvējs

Edu tika pie soda sitieniem un bija divkārtējs Portugāles titula ieguvējsMarcelo Endelli piegādā CONMEBOL

Kā tas notika: Spānija 1:1 Portugāle (2:4 pēc soda sitieniem)

reakcija

João Matos, portugāļu kapteinis: “Tā ir sensācija, kuru ir grūti aprakstīt. Mēs nostādījām Portugāles futzālu tādā stāvoklī, kādā tas vēl nekad nav bijis; tas tiek veidots kopš 2011. gada. Mēs esam izveidojuši komandu, komandu ar daudzām īpašībām.

“Mēs uzvarējām augstākās klases spāņu komandu, kas spēlē labi. [This is] jaunu trofeju, Finalissima, tālu no mājām sarežģītos apstākļos citā trasē nekā mājās.

Žoau Matoss demonstrē Portugāles jaunāko trofeju

Žoau Matoss demonstrē Portugāles jaunāko trofejuMarcelo Endelli piegādā CONMEBOL

Rauls Kamposs, spāņu kapteinis: “Tas bija grūti. Varējām spēlēt tādu spēli, kādu gribējām, bet diemžēl zaudējām ar sodiem. Portugāle mūs pēdējā laikā ir uzvarējusi, lai gan, manuprāt, spēlējam labāk, manuprāt. Mēs vienkārši nespējam uzvarēt spēles.”

Migels Mellado, Spānijas vārtu guvējs: “Es guvu vārtus, un tas deva mums pārliecību, bet viņi panāca izlīdzinājumu, un galu galā maniem vārtiem nav nozīmes, jo mēs tos zaudējām ar soda sitieniem.

“Gribējām atriebties; spēlējot kā komanda, mēs viņiem pietuvojāmies nekā iepriekš. Tik tuvu spēles tiek izšķirtas tik tuvu, un šajā gadījumā viņi uzvarēja ar sodiem. Apsveicam Portugāli, bet mēs turpinām.” smagi strādājiet, lai pārliecinātos, ka mēs uzvarēsim nākamajā turnīrā.”

Spēle par trešo vietu

Paragvaja uzvarēja Argentīnu par bronzas medaļu, vismaz daļēji atriebjot savu februārī notikušo sakāvi Copa America finālā. Ričards Rejala un Hulio Mareco izvirzīja Paragvaju vadībā ar 2:0, pirms Krištians Borruto sita pirms pārtraukuma. Arnaldo Baezs guva Paragvajas trešo un, lai gan Alans Brandi atbildēja, laukuma saimnieki piedzīvoja neveiksmi izmisīgā finišā.

Izcīnītā trešā vieta: Argentīna 2-3 Paragvaja