UEFA Nāciju līga: Horvātija Nāciju līgas augstākajā līgā ar 2:1 pārspēja Dāniju

Horvātijas izlases spēlētājs Lovro Majers ceturtdien guva vēlu vārtus, komandai ar 2:1 pārspējot Dāniju UEFA Nāciju līgas A grupas pirmajā vietā. Uzvarētājs krita divas minūtes pēc kapteiņa Kristiana Eriksena lieliskā izlīdzinājuma.

Pēc tam, kad jūnijā Kopenhāgenā uzvarēja dāņus, horvāti atkārtoja varoņdarbu, piecās spēlēs gūstot 10 punktus, kas ir pārsvars pār Dāniju cīņā par vietu Nāciju līgas pusfinālā, kas tiek piešķirta kopvērtējuma uzvarētājiem.

Horvātija savu grupu turnīru noslēdz lejasgalā Austrija, kas ceturtdien Parīzē ar 2:0 zaudēja Francijai, kas svētdien dosies uz Kopenhāgenu, lai pēc zaudējuma pirmajā spēlē cīnītos ar Dāniju.

Horvātijas labākā iespēja pirmajā puslaikā radās pēc stūra sitiena 26. minūtē, kas galu galā atrada ceļu līdz Mateo Kovačičam ar galvu, taču viņam neizdevās realizēt sitienu.

Ēriksens 39. minūtē pietuvojās Dānijai un ar kreiso kāju realizēja spraigu sitienu, liekot Dominikam Livakovičam inteliģenti atvairīt, un pārtraukumā spēle palika bez rezultāta.

Aizsargs Borna Sosa, kurš dzimis Zagrebas Precko rajonā un pirms pievienošanās VfB Stuttgart savu amatu apguvis vietējā klubā Dinamo, četras minūtes otrajā puslaikā guva vēsu sitienu no laukuma malas.

Lai gan lielāko vakara daļu Dānijas uzbrukums neizdevās, Ēriksena burvju moments likās nodrošināt punktu, jo viņš 77. minūtē veica izcilu sitienu pa vārtiem.

Atvieglojums gan bija īss, jo Mateo Kovačiča vietā pēc Ēriksena vārtu guvuma iznākušais Majers pacēla bumbu uz laukuma robežas un pagrieza to garām vārtsargam Kasperam Šmeihelam.

Abām komandām skatoties uz Pasaules kausa izcīņu Katarā, Dānijas trenerim Kasperam Hjulmandam ir darba pilnas rokas, jo viņa komanda pret 2018. gada Pasaules kausa finālistiem bija neparasti vaļīga, lai gan viņiem vienmēr ir iespēja, ja vien Eriksens ir labā formā.

Viņu talismaniskais kapteinis, kurš pirms 15 mēnešiem atveseļojās no gandrīz letālas sirdslēkmes Euro 2020 turnīrā pret Somiju, gandrīz panāca izlīdzinājumu ar atvairītu sitienu, bet Livakovičs to atkal noliedza.

Tas bija vienīgais cerību stariņš dāņiem, kuri nākamreiz tiks pārbaudīti pret atdzimstošo Francijas komandu.

Holandieši pārspēj Poliju un noslēgs Nāciju līgas finālu

Kodijs Gakpo veica priekšlaicīgu sitienu, bet Stīvens Bergvins pielika sekundi, lai Nīderlande ceturtdien izbraukumā ar 2:0 uzvarēja Poliju un pietuvinātu Nāciju līgas grupu uzvaras punkta attālumā.

Neuzvarētie nīderlandieši tagad A līgā ir uzvarējuši četrās no piecām A grupas spēlēm un trīs punktus atpaliek no Beļģijas, kas ar 2:1 uzvarēja Velsu.

Lai nodrošinātu vietu nākamā gada Nāciju līgas finālā, nīderlandiešiem svētdien Amsterdamā mājās ar Beļģiju pietiks tikai neizšķirts.

Gakpo 13. minūtes ievadā Narodowy stadionā nonāca prasmīgas piespēļu spēles beigās, jo uzbrucējam atlika tikai piesist Denzela Dumfrīsa centimetru perfekto kvadrātveida piespēli pēc tam, kad poļu aizsardzība tika sarauta.

Bergveins 60. minūtē dubultoja pārsvaru, izcēlās no kreisās malas, izspēlēja veiklu viens pret diviem ar uz maiņu nākušo Vincentu Jansenu un prasmīgi raidīja bumbu vārtu tīklā.

Nīderlandieši bija pelnījuši uzvaru, jo viņu augstais spiediens regulāri atņēma Polijai bumbu un ļāva viesiem diktēt spēles tempu.

Taču lietas būtu bijušas citādākas, ja puslaika maiņas spēlētājs Arkadiušs Miliks no tuvas distances pēc Pšemislava Frankovska centrējuma neilgi pēc viņa nomaiņas netrāpītu.

Tā bija Polijas vienīgā skaidrā iespēja, taču Miliks neizskaidrojami centās palīdzēt Nīderlandei gūt pirmos vārtus septiņās šī gada spēlēs.

Nīderlandes treneris Luiss van Gāls pārsteidza 38 gadus vecā Amsterdamas Ajax vārtsarga Remko Pasvēra izvēli, padarot viņu par valsts otro vecāko debitantu aiz Sandera Bošāra, kuram bija gandrīz 40 gadu, kad viņš uzvarēja vienīgos vārtus pret Ganu. Pasaules kausa atklāšanas spēle. draudzīgi 2010. gadā.

Van Gāls sacīja Nīderlandes TV pirms spēles sākuma, ka ir “satraukts”, lai redzētu, ko Pasvērs varētu pievienot komandai pēc laba sezonas sākuma Amsterdamas “Ajax”, taču vārtsargam nebija daudz ko darīt.

Nīderlandes kapteinis Virdžils van Diks sacīja, ka Polija bijusi grūta pretiniece.

“Mēs spēlējām labi, un tā bija pelnīta uzvara,” viņš teica.